Пoчитувани кандидати за советници, ако навистина се борите за доброто на Општината во која живеете и само затоа сте кандидирале за советници, функцијата извршувајте ја PRO BONO, а парите од хонорарите целно пренаменете ги за потребите на училиштата во Вашата општина, повика д-р Нико Беќаровски од клиниката за Токсикологија.

ЕВЕ ВИ МОЖНОСТ ЈАВНО ДА НЕ ИНФОРМИРАТЕ, ДА ЗНАЕМЕ ЗА КОГО ДА ГЛАСАМЕ. Се друго е празна реторика, да не се лажеме повеќе !!!!, предлага Беќаровски.

Тој реагираше и на големиот прој на негови колеги кои решиле да влезат во политиката како кандидати.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.