Антикорупциска врши политичка хајка врз мене, ќе ја барам правдата на суд, вели градоначалникот на Сарај, Блерим Беџети за Канал 5.

Тој за Канал 5 вели дека не чувствува вина за спорните платформи и дека неговиот случај е со цел да се дефокусира јавноста од другите случувања.

На адреса на Јавното обвинителство се уште не е пристигната иницијативата за кривично гонење на Беџети.

Антикорупционерите утврдиле дека Беџети воопшто не решавал по барањата за легализација на дивите платформи, иако законот не дозволува да се градат такви објекти.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.