Сè зошто има затоа, „мудро“ им одговори битолската градоначалникчка Наташа Петровска на граѓаните кои реагираа на исечените долгогодишни борови пред битолската Пошта.

Битолчани се бесни што овие долгогодишни и здрави дрвја беа исечени при реконструкцијата на улицата. Градоначалничката преку фејсбук-коментар им порача одговорите зошто се исечени да си ги побараат во документите на страницата на Општината.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.