Навивачката група на Вардар јавно преку соопштение побара дозвола од власта за прослава во МНТ. „Комитите“потсетуваат дека на тој датум слават неколку јубилеи па затоа прашуваат каде треба да се обратат за дозвола да прослават во истиот објект каде што се собраа навивачите на Шкупи, „Шверцери“.

Соопштението на „Комитите“ го објавуваме во целост

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.