Балканот, а не па Македонија, не памти вакви хохштаплери! Некој треба да е многу болен и расипан, за да му текне од две и пол болни деца да прави паника кај народот од сипаници и од позиција на сила да прогласува епидемија, а во позадина цело време да му било да ги потроши вакцините со изминат рок, пишува политичкиот аналитичар Александар Пандов на својот Фејсбук профил.

 

Го ставаат во ризик здравјето на деца и тоа од пред школска возраст, за да си стават парички во џеб. На децата од основно и средно што не се вакцинирани, какви ќе им ставате, од тие што се останати од ЈНА? Јозеф Менгеле ова не им го правел на своите пациенти. За ваквите ко вас не ни треба ЕУ и по Прибе правосудство. Не, не, со вас треба кинески пристап. Само тоа е лекот за вас, завршува тој.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.