Клекнат на коленици се молеше за спас на Македонија. Граѓанин пред владата клекнат пред полицајците ја бакнуваше земјата и се молеше за државата.

DCIM113GOPRO

Невремето кое го зафати Скопје не беше причина граѓаните денеска да не излезат пред Влада и да протестираат против францускиот предлог. Според толпата од пред влада ќе се придвижи кон МНР, а оттаму ќе се соберат пред собраниската зграда.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.