Пратеникот Амди Бајрам oд Сојузот на Ромите, кој ќе се кандидара за претседател на државата, вечерва во интервју за ТВ 24 изјави дека е сериозен во намерата да се трка за оваа функција.

Целта ми е да го обединам народот за подобра иднина. Гледате што се случува во Република Македонија, до што сме дојдени и треба едно обединување, вели Бајрам.

Бајрам за оној гест кога покажува среден прст на луѓето собрани пред Собрание, вели дека тие луѓе ќе гласаат за него, додавајќи дека тоа била тешка ситуација.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.