Далеку патуваат вестите за македонштината. Како бе со адвокат, а не е осомничена. После како бе излага пред камери тотално неспремна. Исто ко премиерот, настрана оние будали што веруваат дека испадот му беше смислен и генијален. Доаѓаш од одмор, си имал време и целосно неспремни се обраќаат. Што гамад народ ќе бевме.  Ни прашања, ни одговори немаме. Спремни за ништо, боси, паметот само на штета и криминал, пишува поранешниот шеф на Центарот за комуникации на СДСМ, Ивор Мицковски на Фејсбук.

Багра неписмена и неспремна не води, ни тера правда, ни збори за живот, додава тој.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.