„Во духот на традицијата, годинава под посебни мерки и протоколи со моите колеги дежурни на Клиниката и припадниците на Армијата кршевме бадниково лепче со паричка“, напиша на Фејсбук министерот за здравство Венко Филипче.

Најсреќни годинава, сестра Тања и војник Ива од специјалната единица Ренџери.

„На сите здравствени работници кои ѝ вечерва ќе се грижат за болните, на оние кои се дома, но во мислите со своите пациенти и на сите граѓани, посакувам вечерва домот да ви е исполнет со љубов и спокој. Честит Бадник!“, додава министерот Филипче.

Топлината на Бадник и на Ургентен клинички центар. Во духот на традицијата, годинава под посебни мерки и протоколи со…

Posted by Венко Филипче on Wednesday, 6 January 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.