По инцидентот во собранието, во кој во главна улога беше пратеникот на ДУИ, Арбр Адеми, државниот секретар во министерството за култура, Валмир Азири, јавно и директно испрати закани преку социјалните мрежи до пратеникот Антонијо Милошоски.

Азири јавно порача дека кон Милошоски треба да се примени насилство, па дури повикува на нанесување тешки телесни повреди.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.