Пратеникот на Алијансата за Албанците, Елми Азири, пред да влезе во Собранието изјави дека очекува денеска да се изгласа недоверба на Владата.

На прашање за тоа дали некој од пратениците го контактирал за да сменат мислење, тој додаде дека кај него никој ни се јавил, ни пратил порака.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.