СДСМ, вие може не забележавте, ама Ахмети ве матираше ко Боби Фишер, им порача актерот Сашо Тасевски на партијата на Зоран Заев.

Одма нарачајте уште 200 илјади од тие лубрикантите.
Да ми прости ЛГБТ заедницата, ама во моментов ви се попотребни отколку на нив. Таман уште камшикарарот ако дојде, со лубрикантите, таман сте. Подмирени, коментира тој за старо-новата коалиција СДСМ-ДУИ.

Ахмети ве зеде ко Роко Сифреди, продолжува актерот во негов стил.

И кој е сега главен во Нашата Земја?
Оној што ги чува парите.
А кој ги чува парите?
ДУИ и Ахмети.
Нивни се министерствата за финансии и економија. И она за надворешни е нивно. Тие ќе бидат и лицето на државата за по надвор.
Заев е премиер само ко за насловна на таблоид.
Толку ви остана од власта и владеењето. Само ќе глумите власт. Ништо повеќе. Ееееех, а едно време Заев ветуваше во опозиција ќе го турнел ДУИ како дувло на криминалот. Е па сега тоа дувло му ги води финансиите.
Ахмети ве зеде ко Роко Сифреди. Цело СДСМ му станаа ануми во харемот. Романтика, коментира Тасевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.