Порталот Tetova1 објави видео од автобусот кој на автопатот Тетово – Скопје се движи со над 135 километри на час.

Видеото е направено од автомобил, а возачот се обидува да го следи автобусот, но му оди тешко. Патем покажува на брзиномерот со кој тој се движи, а тоа е 135 км на час. Автобусот дури и повеќе.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.