Ивор Мицковски го коментира потегот на министерот за здравство на Австрија кој си поднес оставка поради премореност.

Ама глуп е Австриецот, он го нема Зоки да идат заедно да пунат батерии со мото турнеи додека дневно умираат 50 луѓе-коментира Мицковски.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.