Од кого тоа Зоран Заев вчера ја „штитеше“ Македонија, од граѓаните на Македонија или само од Македонците?, прашува професорот и поранашен заменик министер за образование од владата на Заев, Петар Атанасов.

Нешто слабо ги објаснува работите… порано позборлест беше! Па да изградевте демократски институции немаше да имате потреба да не штитете од „надворешниот“ непријател…, порачува тој.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.