Поранешниот заменик-министер за образование Петар Атанасов од СДСМ ги повика своите сопартијци и други поддржувачи на СДСМ да престанат да ја убедуваат јавноста дека Зоран Заев е добар лидер, зашто тоа никаде не води.

Другари, спасете ја партијата додека не е доцна. Досега се распаѓавте хоризонтално, а сега се распаѓате и вертикално. Еве, за почеток, гласајте за Максо. Тоа е најдоброто што го имате, ппорача Атанасов, кој застана зад кандидатурата на Димитриевски.

 

Петар Атанасов по оставката во МОН, се повлече и од партијата.

Секоја утка на СДСМ многу скапо ја плаќаме, рече тогаш тој.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.