Во емисијата „Клик плус“ на телевизијата „21“ гостуваше Димитар Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ, кој меѓу другото истакна дека очекуваат притисоците и нерегуларностите од страна на власта во втор круг ќе растат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.