Независниот“ аналитичар Петар Арсовски кој грчевито ги брани политиките на СДСМ и власта на телевизија забележан на ручек на охридското крајбрежје со високи функционери на владеачката партија.

На ручекот е фотографиран Арсовски во друштво генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски и бившиот советник на Зоран Заев, Маријан Забрчанец, Бојан Маричиќ и поранешниот вработен во американската амбасада, Дејвид Стивенсон.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.