Портаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски на Фејсбук ја искоментира изјавата на техничкиот премиер Оливер Спасовски дека за нашите граѓани затекнати во странство ќе се организираат хуманитарни летови.

Арсовски прашува дали сме  виделе хуманитарни летови на друго место во светот каде што граѓаните сами си ги плаќаат летовите по над 250€ по човек?

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.