Апанажа до пензионирање, односно 1 година и 3 месеци, бара Љубен Арнаудов, додека Крсто Мукоски кој седеше во собранието два мандати, бара апанажа 12 месеци, дознава А1он.

Арнаудов и Мукоски се поранешни пратеници на ВМРО-ДПМНЕ, кои откако гласаа за промена на името на Република Македонија беа исклучени од партијата и формираа независна пратеничка група.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.