Армијата најверојатно ќе се вклучи во обезбедувањето на болниците со што ќе им биде од дополнителна испомош на припадниците на МВР.

Ваквиот предлог го дало Министерството за здравство, а останатите министри во Владата на седница денеска попладне го прифатиле таквиот предлог.

За вклучувањето на Армијата, како што соопштија од владината прес-служба, е донесен заклучок да се побара согласност од претседателот Стево Пендаровски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.