Вкупната бројка од попишани граѓани покажува дека има зголемена миграција во изминатиот 20 годишен период изјави утринава директорот на заводот за статистика Апостол Симовски .

Тој рече дека резулатите од пописот треба да ги очекуваме кон крајот на март и почеток на април.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.