Димитар Апасиев од Левица на својот фејсбук профил напиша:

Опааа… Значи Заев цело време знаел за “СТАРЕЧКИТЕ ДОМОВИ” на невладината на Боки 13 (поради кои сега го крка Ременски со кривична) плус му помагал во неколку наврати.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.