Професорот Димитар Апасиев за власта, моќта и корупцијата пишува:

„Ваквата нивна привремена моќ е само меур, жива рана полна со КОРУПЦИЈА“ 😉

(Сократ – V век пр.н.е.)

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.