Професорот Димитар Апасиев распали по cyдиите по скандалот со непотизам во cyдството, односно вработувања на деца на cyдии во cyдовите каде што работат нивните родители.

Коа ќе ми речат некои колеги-cyдии: „Профа, абе не е убаво шо така пцуеш у етер!?“, ми иде да им речам „Пичка ви матер морализаторска! Не е убаво да си ги вработувате децата по cyдовите у којшо cyдите. Не е ова селска бакалница“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.