Професорот Димитар Апасиев е уште еден од фелата кој застана во одбрана на професорката Гордана Силјановска-Давкова, која беше нападната преку синот.

Неколку часа пред Силјановска да стане и официјално кандидат за претсдател, со што престануваат нејзините активности на социјалните мрежи, на Твитер беше објавена фотографија од нејзиниот син како свири кавал во Градскиот парк за паричка.

Според гревчињава „елитисти“ од СДС, срамно било шо Пајо (синот на Сиљановска) свирел кавал у парк, ама не било срамно шо нивните синови си ги испопикаа по ЕЛЕМ, МЕПСО и други државни институции да седат на фотељи од телешка кожа и да го цицаат републичкиот буџет!?

Е затоа ќе губите бе фејкери! Оти немате ПРИНЦИПИ у Животот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.