Трајно неспособни, ги нарекува пратеникот и лидер на Левица Димитар Апасиев, премиерот Димитар Ковачевски и Владата која ја предводи.

За тоа колку се неспособни економските политики на Таче и Владата, говори фактот дека само две држави кои се во војна (Русија и Украина) ќе имаат помал раст од нашиот. Сите други се пред нас!, сподели Апасиев.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.