Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, потврди дека во Собранието е формирано ново мнозинство.

Апасиев информира дека новото мнозинство го има потрбениот број од 61 пратеник, со тенденција таа бројка да се искачи до 64.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.