Димитар Апасиев од „Левица“ на фејсбук напиша:

Граѓанските организации, тоа шо е финансирано од СОРОС, Студентскиот парламент и другите – се мои луѓе“ (Зоран Заев – бивши прајминистер на Северџанистан)

„Граѓанските организации, тоа шо е финансирано од СОРОС, Студентскиот парламент и другите – се мои луѓе“ <3

(Зоран Заев – бивши прајминистер на Северџанистан)

#ПоздравПленумци
#Десоросоидизација

Posted by Димитар Апасиев on Saturday, May 9, 2020

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.