Откако јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против Љупчо Златев за продолжено кривично дело – Оддавање службена тајна, со реакција во јавноста се огласи лидерот на партијата Левица, Димитар Апасиев.

Со вашата пизма и злоупотреба на институциите за политички прогон со неистомислениците, од Златев ќе направите „македонски Асанж“. И да го осудите силеџиски, ќе изгубите у Стразбур! Да не биде после дека не сум ве предупредил. И ќе треба после и пенали да му плаќате. Само ќе ве видиме колку сте мизерни. p.s. Љупче, мој совет: прај си го КЕЛЕШ-ТЕФТЕРОТ. Со имиња и презимиња. Оти, се врти колцето 😉
#ПоддршкаЗаИстражувачкотоНовинарство – стои во реакцијата на Апсиев.

Со вашата пизма и злоупотреба на институциите за политички прогон со неистомислениците, од Златев ќе направите "…

Gepostet von Димитар Апасиев am Donnerstag, 30. Juli 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.