Драги властодршци, не сте полагале Логика и Етика на факултет, затоа ги мешате лончињава, им порача професорот Димитар Апасиев за новите мерки и контраефектот на зголемениот полициски час, кој почнува од денеска од 16 часот.

Најдобро е во сè да ја имаш мерката. Оти, кога ќе ја прекорачиш мер(к)ата/усулот, наместо ефект – добиваш контраефект… Така, од премногу „полициски час”, наместо празни, добиваш полни улици. 

p.s. Драги властодршци, не сте полагале Логика и Етика на факултет, затоа ги мешате лончињава, им порача Апасиев споделувајќи фотографии од преполните скопски улици.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.