Професорот Димитар Апасиев со критика до власта дека се плаши да го затвори жариштето на ковид-19 Чаир, односно една од населбите од каде неделава се регистрираа најмногу заболени со вирусот, па затоа сопред Апасиев главниот град повторно цел ќе биде во карантин.
<iframe src=“https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fdefensor.plebei%2Fposts%2F3029727700425881&show_text=true&width=552&height=158&appId” width=“552” height=“158” style=border:none;overflow:hidden scrolling=“no” frameborder=“0” allowTransparency=“true” allow=“encrypted-media”></iframe>

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.