Професорот Димитар Апасиев ја коментира апсурноста што Катица Јанева во случајот „Рекет“ е само сведок.

Катица е само сведок!? Малце ни е! Требало „заштитен сведок” да ја пишат, па да биде заебанцијава ко шо треба, коментира Апасиев.

Професорот прашува и „каде е куферот“, поточно чантата со милион ипол евра кои се гледаат на снимките.

Специјалната обвинителка конечно утрово пристигна на распит во Обвинителството за организиран криминал за истрагата „Рекет“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.