Пцовки немам да ве испцујам, бурно реагира професорот Димитар Апасиев по веста дека семејството на Јана Арсовска  ја добиле пресудата на Вишиот управен суд кој Жалбата на Фондот за здравствено осигурување против пресудата на Управниот суд ја одби како неоснована.

Кај е сега ДЕН ДОНЧЕВ, племе му ибам расипано!!!

Илјадници луѓе изумреа, од шо не сфативте у тоа Фондот глуп дека ИТНО решавање за болен човек на постела, не е решавање после пола година!? Да ви ибам и правилници, и деловници, и све по список!
Па уште и жалба опнале, фраериштава. Правничишта големи сакате да се праите, додека луѓе ќе ги лечиме со смс и ќе умираат ради вашата неажурност. Бирократи смрдени. Пцовки неам да ве испцујам, мамичето ваше корумпирано!, порача Апасиев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.