„Николче Димитров, човекот кој илегално смени име на држава и народ (и кој ќе го бараме со потерници за да иде у затвор за тоа, кад-тад) – ипспратил инструкции на нашиот амбасадор у Шведска да не иде на доделувањето на Нобеловата награда за литература!?

Јао, Николче, јеботе. Који си ти фактор у светската политика човече“, ова на својот фејсбук профил го напиша професорот Димитар Апасиев, коментирајки ги инструкциите кои Димитров ги испратил на нашиот амбасадор во Шведска со цел да му забрани да оди на доделувањето на Нобеловата награда за литература.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.