Апасиев излажа дека ВМРО-ДПМНЕ правеле кворум на власта за Законот за државјанство. СДСМ и ДУИ сами имале мнозинство, а Апасиев незаинтересиран да гласа против.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.