Функциите и парите јавни, а на Павле дрогата, на Рашко докторатот, на Анѓушев фирмите и на Царовска партнерот што крка тендери приватна работа!? пишува Димитар Апасиев од Левица на фејсбук.

На Павле дрогата – ПРИВАТНА РАБОТА!?
На Рашко докторатот – приватна работа!?
На Анѓушев фирмите – приватна работа!?
На Царовска дечкото шо крка тендери – приватна работа!?

А функциите и парите – ЈАВНИ!?, пишува Апасиев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.