Иако беше дециден дека договорот е штетен за Македонија, професорот од Филозофскиот факултет Ферид Мухиќ, кој е пратеник од коалицијата на СДСМ, сепак ја свитка кичмата и го притисна зеленото копче за уставни измени.

Професорот Апасиев од Штипскиот универзитет му се обрати на колегата-професор по изгласувањето на Северна.

 

Е Мухичу, Мухичку…
Која фраерчина ќе бидеш сеа, со твојата вродена ноншалантност и таков со пура у устата, да не ги гласаш криминалниве уставни амадмани против кои говореше пред само три месеци…
Имаш и легитимитет за тоа (ама немаш КАРАКТЕР): не си член на СДСМ, а никаде во Програмата пред избори тоа го немаше.
Како што беше професорски идол на цели генерации студент(к)ти, така ќе станеш идол на цел еден народ!
Али пуста ПАРА, те направи и тебе обичен транзициски пацов. Мизерија од некогашниот Човек и Професор

Апасиев не е единствениот разочаран колега од професорот и човек Мухиќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.