Ако пратениците на Алијанса, Алтернатива и Беса не ја искористат историската шанса во четврток да го стават ДУИ во опозиција, тогаш на наредни избори (кога и да бидат) ќе бидат прегазени токму од ДУИ како шлепер жаба и никогаш нема да се повратат, порача предмалку лидерот на Левица Димитар Апасиев.

ДУИ, од позиција на власт, ќе освои 18 пратеника, а они – максимум 9.
Затоа, памет у глава – емоции на страна и се гледаме на седница. Оти, политика е ШАХ, вели Апасиев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.