Да стаиш директор на Агенција за разузнавање од УЧК ти е исто ко Британциве за директир на МИ6 да стаат некој од ИРА или па Америве за директор на ЦИА да стаат некој од АлКаеда ;), ова на својот Фејсбук профил го напиша Димитар Апасиев, со што покажа дека не ја оправдува одлуката на Пендаровски за изборот на директор на Агенција за разознавање.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.