Албанија лансираше сателит у вселената, пишува лидерот на Левица, Димитар Апасиев на Фејбсук, а ние, како што вели, се уште се мачиме да лансираме топла вода во студентските домови.

Албанија лансираше сателит у вселената.

Северџанистан се мачи да лансира топла вода у студентски домови, стои во статусот на Апасиев.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.