Хихихихи… ПАРАНОЈАТА на комуњариве зима залет. Ноќеска ми го рапортирале Твитер профилот и сега ми е привремено блокиран <3 Ах бе, куриња… Како беше онаа: „Можете да ги искинете сите кокичиња, ама со тоа не можете да ја спречите Пролетта“ – ви текнуе 😉
Левица / E majta / Levica природно си станува трета опција на народот! Веќе и у нарачани анкети не можете да скриете.

p.s. Само вие блокирајте. Ние и денес, на пладне, продолжуваме со собирањето потписи за бирократската пререгистрација. А у април, се глеаме у Парламент. Со пратеничка група. Ќе биде весел, напиша на својот Фејсбук профил професорот Димитар Апасиев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.