На својот фејсбук профил пратеникот Антонио Милошоски постави четири фотографии со намуртени лица од актуелните носители на власта и напиша:

Претседателските избори во 4 слики!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.