Свиркачи до „Економски Лидер“ доставиле скандалозна снимка каде што вицепремиерот Кочо Анѓушев ветува изградба на пат во Сливник, Велешко односно асфалтирање, а за возрат бара да гласаат за претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски.

Притоа им порачува, ако пропаднат изборите и патот ќе биде под прашање- затоа излезете и гласајте за Стево.

Кочо Анѓушев и Аце Коцевски прават кривично дело со тоа што го кршат член 162 од кривичниот законик и прават поткуп при избори и гласање.

Повеќе на Лидер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.