Во организација на Спелеолошката федерација на Македонија денеска во Кавадаречко се одржa спасителна вежба Мрежичко 2021, на која учествуваше и Стојнче Ангелов, в.д. директорот на Центарот за управање со кризи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.