Додека градоначалникот на Кочани Николчо Илијев не знае каде му е главата по пожарот кој го зафати градот, директорот на ЦУК Стојанче Ангелов во јавување за ТВ 24 вели дека верува во способностите за менаџирање на Илијев.

“Градоначалникот на општина Кочани пред неколку дена покажа како успешно се менаџира пожар, верувам дека и сега ќе успеат да се справат, со тоа што овој пожар сега е доста посериозен…” – вели Ангелов

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.