Директорот на ЦУК Стојанче Ангелов во јавување за ТВ 24 вели дека градоначалникот на Кочани успешно менаџирал со некој друг пожар и искажа надеж дека така ќе биде и овој пат.

Градоначалникот на општина Кочани пред неколку дена покажа како успешно се менаџира пожар, верувам дека и сега ќе успеат да се справат, со тоа што овој пожар сега е доста посериозен, изјави Ангелеов.

Градоначалникот побарал помош од Ангелов, но не ја добил, па граѓаните сами се борат со огнот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.