Не престануваат реакциите на јавноста по арогнатната изјава на министерот за транспорт и врски Благој Бочварски, кој на граѓаните им порача дека доколку им се скапи патарините, секогаш до Скопје можат да патуваат преку Велес или преку локалните патишта.

Нека го потсети некој тоа тутулето со патарините дека авионска карта до Рим е (ок, беше со Wizzair, не знам дали ќе биде) 10 евра.
Авионска.
До Рим.
Или дека со една вињета од 9.5 евра може да се вози десет дена кај сака и колку сака во Австрија.
10 дена.
Австрија.
Тиквари. Лихвари, порача композиторката и професорка Дарија Андоновска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.