На денешното рочиште за случајот „Рекет“ не се појави Ана Камчева која требаше да сведочи.

Нејзиниот сопруг Орце рече дека имала висока температура и била спречена и оти ќе дојде следниот пат.

Судот ѝ наложи да донесе соодветна медицинска документација за отсуството.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.