Изјавата на националниот координатор за гранично управување дека жртвите од автобусот на Беса транс се вионовни што не провериле дали автобусот има лиценца предизвика бура од реакции на граѓаните, но и на академската јавност.

Професорката Ана Павловска Данева кусо искоментира „завалија чуекот“.

Весна Јаневска, пак, го нарече практикување демократија во стилот на сталинизмот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.